כיצד לבחור וילונות לאירועים

 

אם אתם עורכים אירוע שאמור להתקיים במקום סגור במהלך שעות היום, אתם רוצים לבחון את הנושא של וילונות לאירועים, ואתם רוצים להכיר את כל האפשרויות העומדות בפניכם כדי לכסות הן את ההיבט העיצובי והן את ההיבט הפונקציונלי שממלאים  אלה. מבחינת עיצוב, הדברים די ברורים ועל הוילונות להתאים לקו העיצוב הכללי של האירוע כולו. למעשה, הוילונות הם מרכיבים מרכזיים בעיצוב התפאורה באירוע מאחר ויש להם שטח פנים גדול, ולכן השפעתם על העיצוב והאווירה היא משמעותית. בהיבט זה, כדאי לקחת איש מקצוע שייעץ לכם לגבי האופן הנכון ביותר לשלב את הוילונות מבחינת צבעים, גדלים, סגנונות, שקיפות, מיקום וכדומה.

 

רמת שקיפות ורמת אטימות של וילון

יחד עם זאת, מאחר והוילונות אמורים למלא גם תפקיד פונקציונלי של הצללה במתחם האירוע, חשוב שתבחנו את כל הנושא של אטימות הוילון לאור. רמת האטימות היא לא שחור ולבן, אלא סקאלה שלמה שעל גביה תוכלו להשיג רמות שונות של אטימות מול שקיפות. לטובת האירוע שלכם תוכלו לרדת לרזולוציה גבוהה ולבחון מידות שונות של שקיפות על מנת לספק רמות שונות של הצללה בהתאם לעוצמת הארת השמש והזווית בה פוגעת השמש במתחם האירוע. אחד הכלים החשובים ביותר העומדים לרשותכם בהיבט זה הוא הוילון הכפול או הוילון הדו שכבתי שבו נעשה שימוש רב מאוד בתחום של וילונות לאירועים.

 

וילון דו שכבתי לשליטה מיטבית ברמת ההצללה

המדובר למעשה על שני וילונות המותקנים זה על גבי זה, כשוילון אחד הוא בעל רמת שקיפות גבוהה, ווילון נוסף הוא בעל רמת אטימות גבוהה. כאשר אתם רוצים להכניס את אור השמש פנימה אך להמיר אותו לאור בעל אופי, אור רומנטי, אור אינטימי או פשוט אור יוצר אווירה, תוכלו לעשות שימוש בוילון בעל רמת השקיפות הגבוהה. לעומת זאת, אם במהלך האירוע תכנס השמש בחוזקה בחלונות המתחם, תוכלו לסגור את הוילון האטום ולחסום את אור השמש באופן מוחלט, תוך כדי שאתם נעזרים בתאורה המלאכותית שבמתחם האירוע. שימו לב שוילון אטום הוא אטום גם לזרימת אוויר ולא רק לאור, וגם זה שיקול שעליכם לקחת.

 

למאמר בנושא -  טיפים לניקוי וילונות לחצו כאן

 

 

וילונות וריפודים בהזמנה אישית בירושלים  | מרפדיה  |  053-9419007