טיפים: איך לנקות וילונות ואיזה סוגים מותר

 

ניקיון באופן כללי הוא אחד הדברים החשובים ביותר במרחב המגורים או בסביבת העבודה. ובכלל זה ניקיון וילונות עשוי לשפר משמעותית את מראה החלל ולהפוך אותו ליותר מהודר, יוקרתי ואקסקלוסיבי. ניתן לנקות בדרך קבע את הוילונות או לעשות זאת אחת לפרק זמן מסוים. אולם יש לזכור כי ניקיון וילונות עלול לחבל בסוג הבד ממנו עשויים או בברק המקורי של הבד. לשם כך יש לברר תחילה מהן הדרכים המומלצות ביותר לניקיון וילונות ואלו מביניהם ניתן לנקות בכלל, בין אם מדובר על וילונות רומאים , לבין וילונות הצללה וכן הלאה.

 

ראשית, אנו ממליצים תמיד להתייעץ עם בעל מקצוע בתחום של כביסה לוילונות .חשוב תחילה לברר את סוג בד הוילונות ורק לאחר מכן ניתן יהיה לבחור את סוג הכביסה המתאים לו ביותר. שנית, בעל מקצוע יוכל לאבחן עבורכם באופן יסודי האם הבד של הוילון עבר הרתחה טרם עיבודו. וילונות שנעשו ללא תהליך הפשרה מעין זה יכולים להתכווץ בכביסה באופן ניכר, מה שישפיע כמובן על מראה הוילון ויפגע בו בצורה בלתי הפיכה. להלן כמה טיפים נוספים לניקיון יעיל של וילונות בבית או בסביבת העבודה.

 

קודם כל יש לבחון את התאמת חומר הניקיון לוילון על ידי שימוש בו על חלק מוסתר יחסית של הוילון. לשם כך יש להוריד את הוילון מהמעמד ולנקות אך ורק עם חומרי ניקוי ייעודיים. פזרו את חומר הניקוי על חלק מוסתר כאמור בוילון כדי לבחון את תגובת הבד לחומר זה ולוודא כי אין שום נזק ממשי במהלך המגע. ככלל יש להעדיף ניקוי יבש. ברמת העיקרון עדיף לנקות בדים המכילים מאה אחוז כותנה בניקוי יבש. מאידך גיסא, בדים סינטטיים ניתן לכבס בטמפרטורה של עד ארבעים מעלות.

 

וילונות מכותנה יקבלו את הניקוי הטוב ביותר בתנאים האופטימאליים על ידי ניקוי יבש. יש לגהץ את הוילון ולעשות שימוש בפליזולין. כדי לשדרג את מראה הוילון ניתן לגהצו לאחר כביסה ידנית. כדי לייצב את הבד רצוי לעשות שימוש בחומר הנקרא פליזולין שגם מעניק לבד מראה חלק ומסייע לו לשמור על תנוחה חלקה לטווח ארוך.

 

למאמר בנושא -כיצד לבחור וילון למשרד לחצו כאן

  

 

 

 

וילונות וריפודים בהזמנה אישית בירושלים  | מרפדיה  |  053-9419007