כיצד להתאים וילונות בעונת החורף

 

 

וילונות בחורף אל מול וילונות בקיץ

 

מבחינת ההרגשה של כל אחד ואחד מאיתנו, ההבדל בין עונת הקיץ לבין עונת החורף הינו ברור ומובן לכל. בחורף, אנו נוטים יותר להסתגר בין ארבעת קירות הבית כדי להתגונן מפני הקור, הגשם והרוח. היציאות מן הבית הופכות לתכופות פחות, ופעמים רבות אנו מעדיפים להשאר מתחת לשמיכת הפוך, עם מרק חם וכוס תה ביד. הבית הופך למעין מקום מפלט מן הקור והוסופות המתחוללות בחוץ. 

 

כדי להפוך אותו לכזה, חשוב לשים דגש על עיצוב פתחי הבית- כולל החלונות. לוילונות אותם אנו בוחרים לשים על חלונות הבית יש חלק חשוב ביצירת האווירה המתאימה לחורף, ולכן עיצוב וילונות בעונת החורף שונה למדי מן העיצוב הרצוי בעונת הקיץ. בנוסף, חשוב להבין שבחורף הסגרירי נכנס פחות אור אל הבית באופן טבעי- חשוב לשים דגש על התאמת וילונות שישמרו על הבית מואר גם כאשר לא נכנסת עוצמה גדולה של אור מבחוץ כמו בעונת הקיץ.

 

שילוב וילונות מסוגים שונים בעונת החורף

 

כאמור, שני העקרונות המנחים הם מצד אחד שמירה על בידוד ועל הבית כמקום מפלט, ומצד שני- הכנסת כמה שיותר אור הביתה. אחד מן הפתרונות המוצלחים שיכולים למלא את שתי המטרות הללו גם יחד הוא שילוב של שני סוגי וילונות- וילון עבה ויחסית אטום ומעליו וילון דק וקליל, אשר מעביר את מירב האור דרכו. את השכבה האטומה מומלץ לבחור בצבעים כהים ודומיננטיים, אשר מגבירים את תחושת הפרטיות ואת הבידוד מן הסביבה. מצד שני, עדיף להשאיר גם אופציה לוילונות קלילים יותר, כגון וילונות סאטן חצי שקופים או לחלופין וילונות עדינים מתחרה.

 

עוד אופציה, אשר יכולה לתרום ליצירת מראה אלגנטי במיוחד, היא שימוש בוילונות העשויים קטיפה. וילונות אלה לרוב מגיעים בצבעים כהים, ויש להם אופי חורפי שלא ניתן להתעלם ממנו. הם מקנים לבית מראה יוקרתי ומיוחד שמתאים במיוחד לעונת החורף. ניתן לשלב את וילונות הקטיפה יחד עם שכבה נוספת, דקה יותר, או לחלופין להשתמש בהם כפי שהם, בשכבה אחת בלבד. 

 

וילונות וריפודים בהזמנה אישית בירושלים  | מרפדיה  |  053-9419007